тел.:067 465 73 98

Центр земельного права

Новини

Консультації

господарський двір

порядок надання в оренду чи продаж земельної ділянки сільськогосподарського призначення (господарський двір) за межами населеного пункту для власника будівлі, на якій вона знаходиться

Подробиці

Поновлення оренди по відумерлій спадщині

Після смерті орендодавця земельна ділянка с/г призначення перейшла у комунальну власність сільської ради. це відбулося визнання судом відумерлої спадщини. Чи має право сільська рада поновлювати договір оренди на дану земельну ділянку? чи повинні передати право оренди через аукціон?

Подробиці

землі громадського призначення з межами населеного пункту

Подробиці

З постійного користування у власність

Ніяк не можемо переоформити земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства із постійного користування в приватну власність. У 2001 р. працівникам соцсфери видали державні акти на право постійного користування цією землею. У 2012 році, згідно тодішнього законодавства, 18 жителів с. Семенівка Липоводолинського району Сумської обл. отримали дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки. У серпні 2013 року державним підприємством «Сумський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» була виготовлена технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості). У вересні 2013 року відділ Держземагенства у Липоводолинському районі здійснив державну реєстрацію цих земельних ділянок із присвоєнням їм кадастрових номерів і надав відповідні витяги. Потім ми звернулись до органу, уповноваженого розпоряджатись земельною ділянкою (на той час це вже було Головне управління Держземагенства у Сумській області так як змінилось законодавство) з клопотанням про затвердження технічної документації. Але там відмовились її затверджувати і приймати рішення про безоплатну передачу земельних ділянок нам у власність. Мотивували це тим, що то не вони видавали дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки. Натомість запропонували нам звернутись до них із заявами про безоплатне надання земельної ділянки у власність і після їх згоди знову виготовляти відповідну документацію. Ми на таку пропозицію не погодились, так як закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Також ми потратили чималі кошти на все це, і виявляється все даремно. Але ця відмова і пропозиція була в усній формі.

Подробиці

Проблемна 120-а

Подробиці

Google+