Думка Мінагрополітики
Думка міністра фінансів
Чи треба платити кожному?
приказ Минагрополитики от 19.01.17 г. №6
Якщо власник земельної ділянки (паї)помер 1.01.2017 року, він був одноосібником і він з осені зорав його, заповіту не було , притендентів на цю ділянку багато,в нього є троє дітей двоє з них повнолітні від першого браку і з ним не проживали більше дисяти років а третії від іншого браку який з ним проживав до смерті і кожин собирається самовільно її весною сіяти. що должин робити виконавчий орган на місці (сільська рада).
Стаття 23 Земельного кодексу України встановлює приіоритетність земель сільськогосподарського призначення. Ця пріоритетність (хоч це й прямо на записано в названій статті) зокрема передбачає, що землі сільгосппризначення мають використовуватися, а не "гуляти". Навіть якщо власник земельної ділянки помер. Але хто саме має користуватися землею?
Виключні повноваження щодо володіння, користування та розпорядження майном (в тому числі й земельною ділянкою) має його власник. Ці повноваження перейдуть до спадкоємця(ів) померлого, але тільки після оформлення права на спадщину. А таке оформлення відбудеться не раніше ніж черех 6 місяців (ч.1 ст.1298 Цивільного кодексу України, далі - ЦКУ). Що робити до цього моменту?
Відповідно до частини 1 статті 1285 ЦКУ ("Управляння спадщиною") "Якщо у складі спадщини є майно, яке потребує утримання, догляду, вчинення інших фактичних чи юридичних дій для підтримання його в належному стані, нотаріус, а в населених пунктах, де немає нотаріуса, - відповідний орган місцевого самоврядування, у разі відсутності спадкоємців або виконавця заповіту укладають договір на управління спадщиною з іншою особою.